Під час виїзного прийому до Татарбунарського центру вторинних юридичних послуг звернувся мешканець с. Дивізія, у якого склалася конфліктна ситуація з орендарем.
У 2010 році між громадянином Р. та фермерським господарством «В.» в особі директора було укладено договір оренди земельної ділянки, яка є земельним паєм громадянина Р. і який володіє нею на підставі Державного акту на право власності від 2010 року строком на 5 років. За умовами договору, орендатор взяв на себе зобов’язання виконувати роботи, пов’язані із обробкою землі та виплату орендної плати в товарно-грошовому еквіваленті.
Протягом 2010 року орендатор сплачував орендну плату в повному обсязі, але протягом 2011 та 2012 років сплачував частково без пояснення причини. При особистій розмові суб’єктів правовідносин представник ФГ «В.» в грубій формі заявив, що на всі питання стосовно оплати він відповість в компетентних органах. Запропонував варіант, щоб орендодавець написав на його ім’я заяву з проханням не обробляти земельну ділянку, але тільки в 2015 році.
Юрист Центру надав громадянину допомогу в складанні інформаційних запитів до відділу земельних ресурсів в Татарбунарському районі, до реєстраційної служби Татарбунарського районного управління юстиції, до управління агропромислового комплексу Татарбунарської РДА. Було підготовлено та направлено в адресу Татарбунарського районного суду позовну заяву про розірвання договору оренди та визнання договорів про спільну обробку землі недійсними.
На сьогоднішній день багато селян стикаються з проблемою ефективного розпорядження своїми земельними ділянками. В першу чергу, це торкається питань оренди. Незважаючи на те, що існує чимало нормативних актів, покликаних захистити права селян при передачі землі в оренду, аналіз судової практики та звернення за правовою допомогою свідчать про значні проблеми в цій сфері. В ході проведення систематичних виїзних прийомів в населених пунктах Татарбунарського, Саратського, Арцизького та Тарутинського районів встановлено, що така проблема носить системний характер, юристом Центру вторинної юридичної допомоги, що функціонує в рамках проекту USAID «АгроІнвест», було розроблено типові позовні заяви та типові інформаційні запити до компетентних органів. Крім цього готовиться інформація до регіональних ЗМІ по роз’ясненню вимог законодавства стосовно складання договорів та відповідальність за невиконання їх умов.
Адреса: м. Татарбунари, вул. В.Тура, 48
Час прийому: з 9:00 до 16:00 (попередній запис)
Телефони: (04844)32148