Навігація по сайту: Home Публікації Суспільство КОНСУЛЬТАЦІЯ: Про Порядок планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю

Політична
Херсонщина

Незалежний спостерігач



КОНСУЛЬТАЦІЯ: Про Порядок планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю

Електронна адреса Друкувати PDF
Рейтинг Користувача: / 4
НайгіршеНайкраще 

tkalenkoЮрист Громадськоъ приймальні ХОО КВУ Олександр Токаленко консультує, як уникнути порушень прав землевласників з боку Управління з контролю за використанням та охороною земель.

Серед звернень громадян до Громадської приймальні ХОО КВУ зустрічаються досить цікаві і показові справи. До них можна віднести і питання, з яким звернулася пенсіонерка В. у липні 2008.

З 1965 року вона проживала в будинку, що знаходиться у спільній власності чотирьох осіб. Біля будинку є земельна ділянка, яка належним чином не оформлена ані у власність, ані в користування, та самовільно використовувалась всіма співвласниками будинку як присадибна ділянка. У липні 2008 року Управління з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області було склало Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, яким було встановлено, що громадянка В. самовільно зайняла та користується земельною ділянкою площею 400 м. кв. На підставі вказаного Акту було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу та розраховано суму збитків у розмірі понад 6000 грн.

Юрист громадської приймальні та студенти-стажери надали бабусі безкоштовну допомогу у вигляді написання адміністративної позовної заяви та представлення інтересів у суді.

На початку березня 2009 року Дніпровський районний суд м. Херсона виніс рішення, яким зазначений Акт було визнано протиправним та скасовано. Вважаємо, що підстави , на яких суд засновував своє рішення можуть бути цікавими для широкого загалу, бо подібні ситуації зустрічаються у практиці.

Отже, при постановленні рішення суд виходив з наступного:

Згідно п. 4.2. Порядку планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, затвердженого Наказом державного комітету України по земельним ресурсам від 12.12.2003 (далі по тексту – Порядок), при проведенні перевірки державний інспектор:

установлює особу, яка є власником земельної ділянки чи землекористувачем;

при встановленні факту зміни власника чи користувача об’єкта нерухомості уживає заходів для з’ясування особи фактичного власника чи користувача;

установлює правомірність використання земельних ділянок іншими землекористувачами, яким вони не надані у власність чи користування;

перевіряє наявність документів, що посвідчують право власності чи право користування земельною ділянкою;

перевіряє дотримання режиму використання земельної ділянки відповідно до цільового призначення;

уточнює відповідність місця розташування та меж земельної ділянки, мір ліній, визначених у документах, які посвідчують право користування земельною ділянкою, фактичним мірам ліній на місцевості.

В порушення вимог зазначеного Порядку, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Херсонській області:

- не було встановлено особу, що користується земельною ділянкою, оскільки пенсіонерка є лише співвласником домоволодіння та, окрім неї, є ще три співвласники, які також користуються земельною ділянкою;

- не уточнено відповідність місця розташування та меж земельної ділянки, мір ліній, визначених у документах, які посвідчують право користування земельною ділянкою, фактичним мірам ліній на місцевості. Таким чином державним інспекторами неправильно визначено місце розташування ділянки, яка є самовільно захваченою, через те, що всупереч вимогам Порядку ними не було проведено обмір на місцевості, перевірки фактичних результатів обміру та їх відповідність тим межам, які зазначені в документах.

Крім того, акт складено з порушенням п. 5.4. та п. 5.6.  Порядку, а саме, -

- не зазначено категорію земель та склад угідь, цільове призначення та фактичний стан використання (освоєння) земельної ділянки, наявність документів, які посвідчують право власності чи право користування земельною ділянкою;

- у схемі не зроблено прив'язку до місцевості та не зазначено власників чи користувачів суміжних земельних ділянок.

Таким чином, Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства був визнаний протиправним і скасований.

 

 

Коментарі  

  1. #2 Єва
    2009-04-2217:22:59 Аналогічна ситуація, тільки спір в господарському суді. Суд припинив провадження на тій підставі, що такі акти перевірок оскарженню не підлягають.
  2. #1 bysinka
    2009-03-3014:03:55 На початку статті,ви навели приклад,в мене схожа ситуація.Чи можу я звернутися до вас за допомогою?

Додати коментар

:D:lol::-);-)8):-|:-*:oops::sad::cry::o:-?:-x:eek::zzz:P:roll::sigh:
Жирний Курсив Посилання Цитата


Захисний код
Оновити



Останні коментарі

Вибір читачів
























Куплю фотографії херсонців учасників
Української Революції 1917-1922 рр.:
- членів партій УПСР, УСДРП, УПСФ, УПСС;
- фотографії херсонців в мундирах українських військових частин,
- фотографії громадських діячів українського політичного руху на Херсонщині тощо.
8 093 725 67 45

Хто на сайті

На даний момент 395 гостей на сайті